2014-04-26

Zmarł Tadeusz Rajczuk. WSPOMNIENIA

W piątek, w wieku 78 lat, zmarł Tadeusz Rajczuk (1936-2014), wieloletni Naczelnik OSP w Łapach. Mistrz województwa w boksie w latach 50. Pogrzeb w środę (30.04.2014) o godz.12.

W młodości z sukcesami uprawiał boks. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo województwa w wadze ciężkiej. Przez całe swoje życie zawodowe związany był z ZNTK. Był wielkim społecznikiem. Od wczesnej młodości działał w ochotniczej straży pożarnej w Łapach (już  mając 12 lat pomagał łapskim ochotnikom w  konserwacji sprzętu pożarniczego). Przez wiele lat pełnił funkcję Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Łapach (także jej Wiceprezesa). W 2013 r. w uznaniu zasług został odznaczony Medalem za zasługi dla Województwa Podlaskiego. Zmarł wieczorem 25 kwietnia 2014 r.

Informacja o pogrzebie

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, 30.04.2014 r. – o godz. 12:00 nastąpi wyprowadzenie z Domu Pogrzebowego przy ul. Matejki,  następnie odbędzie się nabożeństwo żałobne w Kościele pw. Św. Krzyża w Łapach (ul. Matejki). Pochowanie nastąpi na cmentarzu w Łapach.


Zdjęcie obok z 2013 r. (T. Rajczuk odznaczony Medalem za zasługi dla Województwa Podlaskiego). Poniżej zdjęcie z uroczystości z 3.12.2006 r. – obchodów 70-lecia OSP w Łapach. Foto ze str. OSP http://osplapy.pl/historia/


 

 

 

[Zachęcamy do publikowania wspomnień o Zmarłym].


WSPOMNIENIE O TADEUSZU RAJCZUKU
Pan Tadeusz mieszkał w naszym bloku przy Armii Krajowej (ulica wtedy nosiła nazwę St. Duboisa) od samego początku, czyli od lat sześćdziesiątych. Ze względu na swoją wielką siłę był dumą naszego bloku, a to, że pracował na kuźni ZNTK i w młodości uprawiał boks, tworzyło legendę wokół niego. Przez dziesiątki lat byliśmy świadkami tego, jak angażował się w straży pożarnej. Gdy tylko zawyła syrena, zaraz słychać było, jak zbiega z góry klatką schodową i biegnie wzdłuż bloku do straży przy ulicy Nowy Rynek. Co roku widzieliśmy naszego Sąsiada, jak z innymi strażakami pełnił wartę przy Grobie Pańskim. Był życzliwy i bardzo pomocny. Niech przykładem będzie choćby ten fakt, że gdy właściciele aut postanowili kilka lat temu utwardzić parking przed blokiem ze starych płytek chodnikowych, Pan Tadeusz, choć nie jeździł samochodem, ofiarnie w te prace się zaangażował. Taki był zawsze.    

Z wielkim żalem żegnamy drogiego Sąsiada, życzliwego Człowieka. Małżonce, Synom i Córce Zmarłego oraz wszystkim Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
                                                                                  Sąsiedzi z bloku przy ulicy Armii Krajowej 2


CZYTAJ TAKŻE:

Ostatnie pożegnanie Naczelnika OSP Łapy – Zarząd OSP w Łapach, Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Łapach).

Więcej o sportowej aktywności Tadeusza Rajczuka przeczytać można w książce S. Kosickiego „Sport w historii Łap 1927-2005”, Łapy 2007.