2014-06-04

Wspaniały rok naszego Mistrza Judo ? Przemysława Jaroszewskiego

Rok 2014 okazuje się wyjątkowo szczęśliwy dla naszego Mistrza. I to zarówno w sporcie (kolejne wielkie zwycięstwa), jak i w życiu osobistym (ożenił się).
1

Przemysław Jaroszewski jest chlubą Łap, co najmniej od 2001 roku, gdy zdobywał Mistrzostwo Polski Juniorów, a w 2005 r. wywalczył tytuł Wicemistrza Polski Seniorów. Jako członek Kadry Olimpijskiej startował na Pucharach Świata i Europy, osiągając wiele zwycięstw. Ale rok 2014 zaczął się dla niego wyjątkowo szczęśliwie. Wygrał na otwarciu sezonu Puchar Polski Seniorów w Luboniu, a na kolejnym Pucharze w Suchym Lesie zajął III miejsce. W lutym wstąpił w związek małżeński. W maju miał bardzo udany start w Pucharze Polski Seniorów w Poznaniu, gdzie zwyciężył w kategorii wagowej +100kg. Wszystkie pojedynki wygrał przed upływem regulaminowego czasu walki, nie pozostawiając żadnych złudzeń, kto jest najlepszy w tych zawodach w tej kategorii wagowej. Zapewne duży wpływ na jego sportową postawę miała jego żona Małgosia, obecna na zwodach i bardzo mocno mu kibicująca. Ten rok to także rozwój Klubu Sportowego „Minotaur”, który założył przed kilkoma laty i któremu szefuje i w którym jako trener sportową pasję przekazuje dzieciom i młodzieży.

Poniżej nota biograficzna naszego wybitnego sportowca

Przemysław Jaroszewski urodził się w 1982 roku w Łapach. Już w szkole podstawowej zainteresował się Judo. Na pierwsze zajęcia zaprowadził go kolega z klasy  Adam Sawicki. Przygodę z Judo zaczął w 1993 i trwa aż do dzisiaj. Od początku związany jest z klubem UKS „Narew” Łapy i trenerem Piotrem Pułkośnikiem. W latach 2000 – 2005 zmienił barwy klubowe na Gwardię Warszawa, ale również trenował  w Łapach pod okiem trenera P. Pukośnika. Pierwszy zawody wygrał w 1998 roku – był to na turniej w Regensburgu (Niemcy). Powtórzył ten sukces rok później. Szczyt formy miał w 2001 roku, osiągając III miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów, a dwa miesiące później zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów w Jastrzębiu Zdrój, trafiając do Kadry Narodowej Juniorów. W 2003 roku zdobył kolejne Mistrzostwo Polski – tym razem w młodzieżowcach – oraz swój pierwszy medal Mistrzostw Polski Seniorów w Bydgoszczy. Przegrał wówczas tylko jedną walkę półfinałową z samym Pawłem Nastulą. Trafił do Kadry Narodowej Seniorów. W 2004 r. bronił w Opolu tytułu Młodzieżowego Mistrza Polski oraz brązowego medalu Mistrzostw Polski Seniorów. Jako numer jeden w Polsce dostał nominację na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Ljubljanie (Słowenia), gdzie po dwóch wygranych i po dwóch przegranych walkach zajął siódme miejsce. W 2005 roku wywalczył tytuł wicemistrza Polski Seniorów w Opolu oraz, na wypożyczeniu, z Gwardią Opole osiągnął Drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorów. W 2009 r. zdobył I miejsce w Super Pucharze Polski Seniorów, i I miejsce w następnym roku w Warszawie. Zajął II miejsce w Turniej Mistrzów – Open w Gliwicach w 2010 r. Jako członek Kadry Olimpijskiej startował na wielu Pucharach Świata i Europy. Do 2014 roku miał wiele zwycięstw w Pucharach Polski i Super Pucharze Polski oraz medali z Mistrzostw Polski Seniorów. W 2014 roku wygrał na otwarcie sezonu Puchar Polski Seniorów w Luboniu, a na kolejnym Pucharze w Suchym Lesie zajął III miejsce.

Posiada czarny pas w judo i stopień mistrzowski 1 Dan. Przed kilkoma laty zajął się trenowaniem dzieci i młodzieży. Utworzył swój własny Klub Sportowy „MINOTAUR”, propagując tę piękną dyscyplinę sportu, jaką jest Judo i przekazując własne doświadczenia innym. (Foto ze str. http://www.judo-minotaur.pl/articles.aspx i in.)

3_png.png 2_png.png 4_png.png