2014-06-18

Festyn jutro ? a dziś Urząd informuje. PS

Tak jeszcze nie było, aby o miejskim festynie informować dzień wcześniej, po południu. Czy ten festyn jest tajny? Zapowiada się fajnie, czemu więc wcześniej zabrakło informacji?
Do jutra czasu mało, więc i my włączamy się w informowanie o Festynie. Wygląda ciekawie, więc czemu by nie przyjść? Ale przy okazji pytamy, czy władzom nie zależy na informowaniu o takich imprezach? Czemu festyn jest prawie tajny?  W dodatku, jak widać, społecznie zaangażowane jest jedno z łapskich sportowych stowarzyszeń.
Poniżej informacja na stronie gminnej: Urząd informuje 18 czerwca, że Festyn jest 19 czerwca.

Poniżej program Festynu Sportowego


PS 2014-06-20. Otrzymaliśmy anonimową uwagę, że festyn był biletowany, aby pokryć m.in. koszty jego organizacji (wynajmy, opłaty itp.). Naturalnie (jest o tym na plakacie), ale biletowanie imprezy nie wyklucza społecznego zaangażowania – kwestia, na jakie cele idą pieniądze.  Ale nie to było tematem artykułu. Chcieliśmy pomóc w rozreklamowaniu festynu, wskazując, że strona urzędowa reklamuje go w przeddzień (w dodatku od razu informacja spadła w dół, przesunięta innymi). To rekord. Że władzy się dostało? Oczywiście, bo za politykę informacyjną urzędu i samorządu odpowiada władza. Czasem po fakcie, zgoda, ale odpowiada. Tradycyjnie prosimy o podpisane informacje, a opublikujemy je. Nie wstyd się podpisać. 

0362a_jpg.jpg