2014-09-14

Otwarcie boiska i siłowni w Zespole Szkół w Płonce Kościelnej. Mecz radnych

W Płonce otwarto boisko przy Zespole Szkół. Po władzach o zabranie głosu poproszono U. Jabłońską, Sekretarz Gminy, która przyczyniła się do uzyskania unijnej dotacji. Z kolei nasi radni zagrali w piłkę nożną. I to jak! Mecz skończył się remisem (5:5).

Uroczystości otwarcia boiska wielofunkcyjnego wraz z siłownią rozpoczęły się w poprzednią niedzielę (2014-09-07) o godzinie 13. Prowadził je Dyrektor Zespołu Szkół Mariusz Gołaszewski. O uroczystości zapewne więcej będzie do poczytania na stronie Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej www.zsplonka.pl, więc odnotowujemy tutaj jedynie zabranie głosu przez Urszulę Jabłońską (Sekretarz Gminy i radną Klubu Radnych PiS Sejmiku Województwa Podlaskiego), która we wszystkich takich projektach od lat z bardzo dobrym skutkiem pomaga instytucjom, szkołom i organizacjom społecznym. I odnotowujemy, że radni (nasi i związani z naszym Klubem) zagrali w meczu piłki nożnej „Rodzice” (w drużynie wystąpili głównie strażacy OSP w Płonce Kościelnej) vs „Radni” – to oczywiście radni Rady Miejskiej w Łapach, wraz z Przewodniczącym Rady. Gra była zacięta, ale prowadzona w duchu fair play. 20-minutowa rywalizacja (aby dodać dramaturgii, możemy powiedzieć, że toczyła się w trudnych słonecznych warunkach) zakończyła się remisem 5:5. Bramki dla drużyny radnych zdobyli Piotr Pułkośnik – 2 (radny Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Łapach), Leszek Gulewicz – 2 (radny niezależny) i Arkadiusz Jabłoński – 1 (mąż Pani Sekretarz Urszuli Jabłońskiej). Rewanżowe spotkanie odbędzie się być może za rok, o czym poinformował nas – występujący w roli sprawozdawcy sportowego – radny Sławomir Maciejewski, Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Zdjęcia (przynajmniej na razie) tylko trzy, bo, niestety, nie było na miejscu żadnego naszego fotografa (a jeśli nawet byli, to nie mieli ze sobą aparatu, a jeśli nawet mieli go w komórce, to nie pamiętali, aby go użyć, a jeśli nawet pamiętali, aby go użyć, to liczyli na to, że zrobią to inni).  Składy drużyn, jeśli otrzymamy, opublikujemy tutaj. 

PS. [2014-09-15]. Na stronie ZS w Płonce Kościelnej ukazała się relacja z otwarcia. Tam kilka dodatkowych zdjęć, w tym to z Burmistrzem  W. Brzosko  i jego Z-cą przecinającymi wstęgę. Zobacz  http://www.zsplonka.pl/14silaw_plonce.html

 CZYTAJ TAKŻE DZIAŁ: SPORT http://www.portal.lapy.pl/sport

10_png.png 8_png.png 6_png.png 4_png.png 2_png.png