2014-09-25

Wręczenie Nagrody ?Świadek Historii? Łapianom ? bez świadków?

Kolejny raz wręczenie nagród ?Świadek Historii? w IPN odbywa się w czasie sesji i drugi raz nie organizuje się przerwy w obradach dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w uroczystości.
1

W 2013 r. nagrodę „Świadek Historii” otrzymała Pani Danuta Skibko (na wniosek ŁTR). Wniosek Przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości o przerwę w obradach (wcześniej składano też propozycję o przesunięcie sesji). Bezskutecznie. Zaproszono potem Panią D. Skibko na sesję, ale to nie to samo. Powinno się być na uroczystości i zaprosić na sesję. W tym roku nagrodę IPN  otrzymali dwaj łapianie:  Pan dr Tadeusz Borowski-Beszta i Pan Edward Dziemianowicz. Uroczystość ma się odbyć jurto (w piątek). O tym władze musiały wiedzieć od dawno, jednak nie przesunięto sesji. Przewodniczący Klubu Radnych, jak przed rokiem, starał się dowiedzieć, czy w związku z tym jest przewidziana przerwa w obradach. Okazało się, że jak zwykle niewiele można się dowiedzieć. Jedni członkowie Prezydium Rady zupełnie nic nie wiedzieli o uroczystości, a inni nie byli zainteresowani wyjazdem. Ale niektórzy radni władzy (no, raczej niektóry radny władzy) zdążyli się pochwalić, że mała delegacja się wybiera. Kto? Czemu  tak tajnie? Czemu nie zaproponować wyjazdu autokarem wszystkim chętnym mieszkańcom? Może to kłopot? A może pojadą nielubiane przez władzę osoby? Czy to dlatego na gminnej stronie internetowej informacja o uroczystości wręczenia nagrody została opublikowana dopiero dzisiaj po południu i w dodatku bez podania godziny uroczystości oraz innych szczegółów?


ZOBACZ TAKŻE:
2014-09-25. Informacja na stronie gminnej http://lapy.podlasie.pl/index.php/aktualnosci/9890-nagroda-honorowa-swiadek-historii
zaproszenie_png.png