2015-02-01

Matka z czwórką dzieci bez dachu nad głową po pożarze w Bokinach. PS. Konto

Do pożaru doszło w czwartek późnym południem. Z domu i dobytku nie pozostało nic. To wielki dramat matki i czwórki dzieci. Pilnie potrzebują pomocy.

Kiedy zaczął się pożar, Pani Agnieszka Zadykowicz, matka czwórki dzieci, była  na zakupach. Szczęśliwie, gdy jedno z dzieci zauważyło ogień, zaalarmowało pozostałe. Dzieci ratowały się nawzajem. Pomagały wydostać się z domu. Wybiegały boso i niemal bez ubrania. To cud, że nikomu nic się nie stało.  Dzieci uszły z życiem, a cały dom spłonął. Z pożaru niczego nie udało się uratować. Teraz wszystko jest potrzebne.  Natychmiast z pomocy pospieszyli sąsiedzi, mieszkańcy Bokin. Przygarnęli na noc, na kolejne dni. Dom był dorobkiem całego życia i ciężkiej pracy Pani Agnieszki. Latem ubiegłego roku zrobiła  w nim poważny remont, dobudowując pokój. Teraz wszystko musi zaczynać od nowa. Rodzina chciałaby go odbudować, ale potrzebuje pomocy wielu ludzi dobrej woli.

Informacja o dramatycznej sytuacji rodziny rozeszła się dzięki mediom i informacji na Facebooku. Choć na stronie gminnej, ani MOPS nie ma jeszcze żadnej informacji, ale można mieć pewność, że także tam można zwracać się o informacje o potrzebną pomoc. Kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łapach (ul. Główna 50), to: tel. centrala/fax: 85 7152550, e-mail: mgopslapy@pro.onet.pl.

Założony został profil na FB „Pomoc rodzinie z Bokin” – tam podany jest numer telefonu, pod  którym można  uzyskać informację na temat niezbędnej pomocy: 85 650 20 12. Zobacz: https://www.facebook.com/events/394226800745517/?ref_newsfeed_story_type=regular

 


PS [2015-02-02]. Dzisiaj ukazała się informacja na stronie gminnej. Potwierdzony został kontakt do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach, tel. 85 715 25 50. Tam można się zgłaszać w sprawie pomocy pogorzelcom. Zapowiedziano zakwaterowanie rodziny w budynku po byłej szkole w Bokinach. (W TVB wcześniej władze Łap mówiły o poszukiwaniu we wsi niezamieszkanego domu).  Potrzebne jest praktycznie wszystko: jedzenie, ubrania, meble, sprzęt AGD, środki czystości. Następnie wszystko, co posłuży do odbudowy domu. Parafia służy kontem bankowym, na które można dokonywać wpłat na rzecz poszkodowanej rodziny:  

 69 8081 0009 0000 7373 2000 0020

Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego

Bokiny 2

18-100 Łapy

Tytuł: Wpłaty dla Pogorzelców

Zapowiedziana została od 8 lutego 2015 r. we wszystkich kościołach na terenie łapskiego dekanatu po każdej Mszy Święta zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz pogorzelców. 

Tutaj podamy kolejne informacje o dodatkowych możliwościach pomocy, jeśli takie zostaną podane.  


Zobacz więcej: TVP Białystok (stamtąd zdjęcie) http://bialystok.tvp.pl/18658431/pogorzelcy-potrzebuja-pomocy