2015-03-25

Zatrzymani w związku z włamaniami w Łapach - złodziej i paser

Policjanci z Łap zatrzymali 25-letniego mężczyznę, sprawcę trzech włamań do piwnic, oraz 27-letniego pasera, u którego znaleziono także narkotyki. Obaj przyznali się do winy.
1

18 marca 2015 r. policjanci z Komisariatu w Łapach zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich podejrzany jest o włamania do piwnic, natomiast drugi to paser, który pomagał 25-latkowi w wyzbyciu się skradzionych przedmiotów. Funkcjonariusze odzyskali także część skradzionych rzeczy, które zostaną zwrócone prawowitym właścicielom. Ostatnia z kradzieży miała miejsce na początku marca. Wtedy to włamywacz z jednej z piwnic zabrał wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość – kilka kompletów kluczy, gwintowniki, pistolet do malowania oraz lutownicę o łącznej wartości ponad 900 złotych. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie było to jedyne włamanie na koncie 25-latka. Wcześniej, w styczniu, miały miejsce dwa podobne zdarzenia. Wtedy to łupem złodzieja padły: dwa rowery, wiertarka oraz komplet wierteł o łącznej wartości ponad 1600 złotych. Łączna wartość skradzionych przez niego przedmiotów to ponad 2500 złotych. Oprócz włamywacza funkcjonariusze zatrzymali także 27-letniego pasera, który pomagał złodziejowi w wyzbyciu się skradzionych przedmiotów. Ponadto w mieszkaniu 27-latka policjanci znaleźli ok. 3 gramy marihuany. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. 25-letni włamywacz trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, natomiast jego 27-letni paser zarzuty posiadania narkotyków oraz paserstwa. Obaj się przyznali do popełnionych czynów. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. 


ZOBACZ TAKŻE: 2015-03-19. Informacja Policji http://www.bialystok.policja.gov.pl/po2/aktualnosci/29806,Zatrzymani-w-zwiazku-z-wlamaniami.html

CZYTAJ TAKŻE: KRONIKA POLICYJNA http://www.portal.lapy.pl/strona/173,kronika-policyjna.html

10_png.png 12_png.png