2014-07-27

Czy Burmistrz chce, aby mieszkańcy sami wyłapywali bezpańskie psy?

Bezpańskich psów nie ubywa. Co robić, skoro władze zdają się nic nie robić? Czy mieszkańcy sami mają psy wyłapać? Już raz Burmistrz proponował, aby mieszkańcy sami je łapali.
1

Niemal wszędzie można się natknąć na bezpańskiego pieska. Widać wyraźnie, że władza oszczędza na odławianiu psów, o czym świadczą nie tylko dane (link do art. poniżej), ale zwyczajnie widać to na ulicach. Co robić? Samemu wyłapywać? Warto w tym miejscu przytoczyć scenkę sprzed ponad roku z sesji Rady Miejskiej w dniu 26.04.2013 r.Otóż radna Aldona Jamiołkowska kolejny raz skarżyła się, że w Daniłowie Dużym jest wiele bezpańskich psów, a firma odławiająca psy jakoś nie może nic z tym zrobić.  „My doszliśmy do wniosku, że sami te psy złapiemy. Przy szkole jest 9 sztuk, w tym 6 szczeniaków. Tylko żeby nie trzeba ich było trzymać półtorej tygodnia” – stwierdziła zwracając się do Burmistrza Wiktora Brzoski. „Półtorej tygodnia”, bo już raz czekano tyle na odbiór.

Na to odezwał się Kierownik Inwestycji Krzysztof Gołaszewski (obecny Zastępca Burmistrza). „Wtedy na pewno te psy będą zabrane” – zapewnił. Potwierdził to samo Burmistrz Wiktor Brzosko, zapewniając jeszcze bardziej: „Od razu się zabierze”.

Po uwadze radnego Romana Czepe Burmistrz Brzosko zreflektował się i stwierdził, że odłów przez mieszkańców „jest to sposób niebezpieczny. Trzeba mieć uprawnienia”.

Tego dialogu i całej scenki nie zapisano w protokole. Ale jest godna zapisania tutaj. Oto bowiem władza proponuje, aby rozwiązać problem bezpańskich psów samemu je łapiąc i zapewnia, że nie będzie się długo czekać na odbiór. Ale uwaga: w razie „jakiejś biedy” Pan Burmistrz powie, że dodał coś o uprawnieniach.


CZYTAJ TAKŻE:
2014-09-19. Gromada bezpańskich psów gryzła się między sobą w centrum Łap http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/471,gromada-bezpanskich-psow-gryzla-sie-miedzy-soba-w-centrum-lap.html
 
2014-07-28. Nadal pieski temat – kto Burmistrzowi łapie, a kto liczy psy! http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/412,nadal-pieski-temat--kto-burmistrzowi-lapie-a-kto-liczy-psy.html
 
2014-07-15. Miejska hodowla bezpańskich psów http://portal.lapy.pl/aktualnosci/395,miejska-hodowla-bezpanskich-psow.html

2014-07-08. Łapy czyli Wronowo? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/386,lapy--czyli-wronowo.html

2014-07-04. Miasto okropnie zarasta http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/382,miasto-okropnie-zarasta-.html