2014-09-06

Na sesji uhonorowano Dariusza Strychalskiego. Lepiej późno niż...

Na sesji Rady Miejskiej uhonorowano Dariusza Strychalskiego. Przed słynnym biegiem władze gminne milczały, a strona gminna nie dostrzegała zbiórki i wyprawy za ocean.

Na sesji, 29 sierpnia 2014 r., uhonorowano łapianina Dariusza Strychalskiego, wybitnego sportowca. Nasz znakomity biegacz, uczestnik kalifornijskiego ultramaratonu Badwater oraz wielu utramaratonów i maratonów na świecie otrzymał od samorządu Gminy Łapy pamiątkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną – w uznaniu osiągnięć sportowych i życiowej postawy.  Kiedy nasz Portal przez wiele tygodni zachęcał (m.in. stałym banerem) do wsparcia zbiórki na wyprawę, a potem relacjonował bieg w USA, władze gminne oraz strona gminna całkowicie milczały.  Dlaczego? Z ignorancji, czy nie wierzyły w naszego znakomitego biegacza, że pokona morderczą trasę? Dobrze jednak, że teraz, gdy wyczyn Dariusza stał się bardzo głośny, postanowiono uhonorować maratończyka. Relacja na stronie gminnej (link poniżej). Czego nie napisano? Choćby tego, że Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Maciejewski w imieniu Klubu Radnych pogratulował Dariuszowi Strychalskiemu jego sukcesów, przypominając, że wspieraliśmy go w wyprawie do USA. (O wystąpieniu Przewodniczącego S. Maciejewskiego nie wspomina się na gminnej stronie w relacji z sesji).   

 


ZOBACZ TAKŻE: Informacja na stronie gminnej
2014-09-04. Dariusz Strychalski uhonorowany przez samorząd Miasta i Gminy Łapy http://lapy.podlasie.pl/index.php/aktualnosci/9846-dariusz-strychalski-uhonorowany-przez-samorzad-miasta-i-gminy-lapy. Zdjęcia ze strony gminnej jw.


CZYTAJ TAKŻE:
2014-07-24. Darek Strychalski pokonał Badwater - Maraton Śmierci!
http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/408,darek-strychalski-pokonal-badwater---maraton-smierci-.html

2014-06-12. Darek Strychalski uzbierał kwotę na bieg BADWATER w Dolinie Śmierci w USA! http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/356,darek-strychalski-uzbieral-kwote-na-bieg-badwater-w-dolinie-smierci-w-usa.html

2013-01-03. Łapianin w maratonie przez Dolinę Śmierci http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/78,lapianin-w-maratonie-przez-doline-smierci.html