2014-10-19

Kampania wyborcza metodą na fałszywą ?ankieterkę??

Policja ostrzega przed chodzącymi po domach oszustami (?inkasenci?, ?wnuczki? i itp.), inni przed domokrążcami, a my ostrzegamy przed ?ankieterką? kandydata na burmistrza.
1

Ta akcja wyborcza wygląda tak, że od mieszkania do mieszkania chodzi młoda dziewczyna i przedstawia się jako „ankieterka”. Zadaje pytanie, co Pan/Pani/Państwo chcielibyście zmienić w naszym mieście. Nie notuje. (A przynajmniej nie spotkaliśmy osoby, która by to potwierdzała). Dziewczyna stoi ze skrzyżowanymi rękoma, zasłania się teczką, jakby nie miała instrukcji, jak ma robić wrażenie ankieterki. Nie ma żadnego dokumentu, ani identyfikatora. Widać, że się nie orientuje w problemach miasta, ale tak naprawdę jej rola jest zupełnie inna. Ma działać jak przekaz z lokowanym produktem. (A "produkt" zwykle jest niedaleko).  W pewnym momencie „ankieterka” pyta, co Pan/Pani/Państwo sądzicie o kandydatach na burmistrza, po czym schodzi na temat kandydata na burmistrza Jacka Łapińskiego. Jej rolą zapewne nie jest zebranie negatywnych opinii, np. że jest zgranym kandydatem i marnym, że smętnie chodzi po rynkach i ulicach i wszędzie, gdzie się tylko da, że stara się, aby go choć zauważono. Jej rolą jest wyszukanie zwolenników i rokujących na zwolenników. Stąd po wyjściu z domu informacje przekazuje oczekującemu w pobliżu kandydatowi, który zapewne kalkuluje, które osoby odwiedzić, porozmawiać o „problemach”? Trochę przypomina to działania świadków Jehowy, gdzie ci krążący po domach przekazują informacje następnym, kogo warto odwiedzić, z kim rozmawiać, do kogo warto iść. Nie wiadomo, na jakich zasadach dziewczyna została wynajęta. (Warto zapytać, jaką ma umowę, skoro podaje się za „ankieterkę”). Zapytana, zapewne powie, że robi to „społecznie”. To jest zresztą osobny temat.  Samo chodzenie po domach naganne nie jest, gdy intencja nie jest zła, gdy się nie wprowadza ludzi w błąd. Zachęcamy więc, aby to kandydat pochodził, aby to on pokazał się wyborcom, aby nie posługiwał się tak zwaną „ankieterką”. 

Przy okazji działamy edukacyjnie i ostrzegamy przed oszustami, chodzącymi po domach: fałszywymi dostawcami prądu (zobacz), podatkobiorcami (zobacz), oszustami podającymi się za pracowników NFZ (zobacz), oszustami kradnącymi metodą „na wnuczka” i in. (zobacz), oszustami podającymi się za pracowników instytucji (zobacz), oszustami zbierającymi datki na dzieci (zobacz) i in. Oczywiście, ostrzegamy także przed fałszywymi „politykami”, fałszywymi „ankieterami”, fałszywymi „ankietami”, fałszywymi obietnicami wyborczymi.  


CZYTAJ TAKŻE:
WYBORY SAMORZĄDOWE XI 2014. http://portal.lapy.pl/strona/304,wybory--xi--2014.html

2014-10-06. Witko i Łysy. Cześć II o układzie dwóch. Naprawdę ciekawe http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/493,witko-i-lysy-czesc-ii-o-ukladzie-dwoch-naprawde-ciekawe.html

2014-09-30. Jacyś faceci opowiadająpo Łapach, że będąkandydowaćna burmistrza http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/488,jacys-faceci-opowiadaja-po-lapach-ze-beda-kandydowac-na-burmistrza.html