2014-10-27

Uwaga na Przebierańca!

Po Gminie grasuje Przebieraniec. Czai się z płotów, słupów, telebimu... Wyskakuje ze skrzynek pocztowych. Niby znany, a całkiem inny. Jakiś przerobiony.
1

Mieszkańcy Miasta i Gminy alarmują, że po Gminie krąży Przebieraniec! Niby podobny, a inny. Cztery lata go nie było i nagle pojawił się. Przed wyborami. Jest wszędzie. Wszędzie się wciska. Ale nie „na żywo”, nie osobiście, ale na papierkach, ulotkach, plakatach, banerach. Tyle że jakiś nieprawdziwy, fałszywy, wirtualny. Niczym wilk w owczej skórze. A właściwie to sama owcza skóra, bo wilk gdzieś się ukrywa, chowa się, czai, jak zwykle, jak przez te cztery lata. No bo i po co ma się pokazywać. Uważa, że wystarczy jak nocą ponakleja na plakatach i banerach swój przerobiony wizerunek.

I to jest ta niezwykła strona wyborów. Można być leniem, no może leniwcem, a w wyborach uchodzić za pracusia i mróweczkę. Można być pucułowatym grubaskowatym gryzipiórkiem, a na plakatach robić za szczupłego dziarskiego menedżera. Można przez lata nic nie robić, ale zapewniać na plakatach, że się działa. Można twierdzić, że się ma pomysły, choć ma się tylko ukradzione od innych. I można wierzyć, że ludzie to kupią. No bo i dlaczego ludzie nie mieliby uwierzyć Przebierańcowi? 


WYBORY SAMORZĄDOWE XI 2014. http://portal.lapy.pl/strona/304,wybory--xi--2014.html