2014-12-03

Jacek Łapiński dziękuje za niespotykane poparcie w wyborach

J. Łapiński zorientował się, że przegrał i wydał oświadczenie

Pół miesiąca po wyborach Jacek Łapiński się zorientował, że poniósł totalną klęskę. Z ponad 20 procent przed 4 laty w tych wyborach osiągnął ledwie 8 proc. Po dłuższym zastanowieniu wydał więc oświadczenie, które załączamy tutaj i na dole. Poniżej publikujemy oświadczenie Jacka Ł. z pewnej gminy – nieprzypadkowo zbieżne z oświadczeniem Jacka Łapińskiego.

 

OŚWIADCZENIE JACKA Ł. KANDYDATA NA BURMISTRZA

po wyborach w pewnej gminie

Dziękuję za ogromne poparcie, jakie otrzymałem w tych wyborach. Nie wiedzieć dlaczego, jednak nie przełożyło się ono na wynik. Jak to jest, że mam ogromne poparcie, a tak mało głosów?

Gratuluję zwycięzcom, bo słyszałem, że ktoś inny zwyciężył. Życzę owocnej pracy. A właściwie tylko pracy. Pracy i jeszcze raz pracy. Takiej pracy, jakiej ani sobie, ani nikomu innemu bym nie życzył. Nie życzę lepszej przyszłości, bo tylko nasz komitet nazywa się Lepszą Przyszłością i mamy prawa autorskie do lepszej przyszłości i żadna lepsza przyszłość bez nas nie będzie możliwa. Ludzie mogę mieć teraz tylko nadzieję na lepszą przyszłość, jedynie wątłą nadzieję, ale i tak Lepsza Przyszłość jest nasza.

Pewnie wielu wie, że kandydowałem na Burmistrza Łap, ale gdyby ktoś nie wiedział (mimo licznych banerów, plakatów, ulotek, ciągłego łażenia instytucjach, zaczepiania ludzi na ulicach, kręcenia się po targowicy), to informuję o tym. I może jeszcze potrzymam trochę te banery i plakaty, aby się wszyscy dowiedzieli. Przed przyszłymi wyborami.

Podobno nie zostałem wybrany.  Cóż, szanuję wolny wybór Mieszkańców. Dziękuję za okazane współczucie. Bardzo jest mi teraz potrzebne.

Dla zmyłki startowałem z bezpartyjnego komitetu, aby nie widziano, że mamy na listach działaczy partyjnych i wchodzimy w układy z partiami.

W kampanii przedstawiłem program rozwoju. Jeśli były tam jakieś konkrety, to albo przez pomyłkę, albo dlatego, że nie wierzyłem, że będę je realizował. Za to będę żądał, aby realizował je nowy Burmistrz. Bo podobno ktoś został wybrany i ster naszej Gminy został powierzony w inne ręce.

Życzę sukcesów wszystkim samorządowcom – bo pomyślność „małych ojczyzn” składa się na pomyślność Ojczyzny. Mówię tak, bo wszyscy tak mówią. Ale teraz koniec świętowania. Czas świętowania mija z dniem wydania przeze mnie tego oświadczenia. Odtąd będę czekał na działania i będę je oceniał.

Gratuluję wyboru na Burmistrza. Gratuluję wyboru do Rady Miejskiej.

Zwłaszcza radnemu Zdzisławowi P., z którym konkurowałem w okręgu. Specjalnie wybrałem ten okręg, aby pokazać, że wygram w okręgu Romana Cz. Nie mogę zrozumieć, że przegrałem. Przecież kilka razy chodziłem po mieszkaniach. Raz nawet z fałszywą ankieterką, która miała spisywać oczekiwania mieszkańców, a ja miałem mówić, że je spełnię. Może jakieś fatum łaziło za mną? Mówią, że szła za mną fatalna opinia o mnie, ale w to akurat nigdy nie uwierzę.

Dziękuję poprzedniemu Burmistrzowi Wiktowi B. za pracę, jaką wykonał na rzecz Gminy. Tak muszę mówić, nawet jeśli był najgorszym Burmistrzem. I będę mówił nawet pod przysięgą, że był najlepszy, a już na pewno lepszy od Burmistrza Romana Cz., którego ostro atakowałem i nie chciałbym, aby się okazało, że cały mój trud szkalowania go w wyborach 2010 r. poszedł na marne.

Przyznaję, że nie wiedziałem, co w kampanii zrobić z Wiktorem B.  Liczyłem na nasz układ, ale Zdzisław J. chciał, abym go poszczypywał (a nawet podkopywał), bo inaczej by mnie nie poparł. Przez 4 lata będę się zastanawiał, czy trzeba było poprzeć Wiktora B. i stracić poparcie Zdzisława J.? Może, gdybym poparł Wiktora B., przeszedłby on do drugiej tury i byłaby dla nas jakaś szansa, ale nie chciałem stracić poparcia Zdzisława J.

Dziękuję współpracownikom za społeczne zaangażowanie i wspólną pracę. Podkreślam: społeczne zaangażowanie. To, gdyby ktoś twierdził, że obiecałem komuś jakąkolwiek kasę.

Ostatecznie wybory w naszej gminie wygrał PiS – i to PiS będzie ponosił pełną odpowiedzialność za rozwój w Gminie Łapy. I odpowiedzialność za moją osobistą sytuację, która wyglądałby inaczej, gdyby PiS nie wygrał. Czy PiS zdaje sobie sprawę z brzemienia tej odpowiedzialności?

Nie mogłem uczestniczyć w I sesji Rady Miejskiej nowej kadencji, bo wyjechałem za granicę  Miasta.  Wiem, że bardzo mnie na sesji oczekiwano. Widziałem to w twarzach zebranych na sesji, gdy oglądałem relację na stronie Urzędu Miejskiego.

Wasz przeszły, obecny i przyszły kandydat

Jacek Ł.


CZYTAJ TAKŻE:

2014-10-20. Po artykule o „fałszywej ankieterce” wściekły atak na Forum. Oj, brzydko http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/510,po-artykule-o-falszywej-ankieterce-wsciekly-atak-na-forum-oj-brzydko.html

2014-10-19. Kampania wyborcza metodąna fałszywą„ankieterkę”? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/507,kampania-wyborcza-metoda-na-falszywa-ankieterke-.html

2014-09-27. „Układ dwóch” – Brzosko-Łapiński? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/482,uklad-dwoch--brzosko-lapinski.html

2014-09-30. Jacyś faceci opowiadająpo Łapach, że będąkandydowaćna burmistrza http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/488,jacys-faceci-opowiadaja-po-lapach-ze-beda-kandydowac-na-burmistrza.html

2014-06-01. Renata-Jacek – c.d kampanii 2010 r., czy kampania 2014 roku? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/341,renata-jacek---cd-kampanii-2010-r-czy-kampania-2014-roku-.html

2014-03-21. Zemsta za „Klęskę sukcesu”. http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/250,zemsta-za-kleske-sukcesu-.html

2014-03-19. Promocja (książki) Jacka Łapińskiego. http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/248,promocja-ksiazki-jacka-lapinskiego-.html

2014-02-18. To nie świadek Jehowy to Jacek Ł. http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/215,to-nie-swiadek-jehowy-to-jacek-l-.html

2014-01-29. Czy bracia Łapińscy będą walczyć przeciwko sobie o fotel burmistrza? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/187,czy-bracia-lapinscy-beda-walczyc-przeciwko-sobie--o-fotel-burmistrza.html

2013-10-30. Co słychać u Jacka Ł.? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/8,co-slychac-u-jacka-l.html