2014-12-17

Zginęły poprzednie kadencje?

Na stronie gminnej są informacje o nowej Burmistrz i radnych tej kadencji, a nie ma już nic o poprzednim Burmistrzu i o poprzednich kadencjach.
1

Otrzymaliśmy mejla od Czytelnika, stąd poruszamy temat. Mejl był w tonie nieco kąśliwym (niech tam), wyrażającym „absolutną pewność”, że o tym nie napiszemy. Mamy prawo pisać i nie pisać. Jesteśmy wolnym Portalem. Ale napiszemy.  Po co mamy się tłumaczyć, dlaczego nie napisalibyśmy, skoro uwaga jest słuszna. A poza tym faktycznie trochę miejsca na Portalu (wiele to przesada) poświęcaliśmy stronie gminnej za Burmistrza W. Brzoski. Piszemy więc, prosząc  o przywrócenie danych o Burmistrzach i radnych poprzednich kadencji.

Ale jest okazja zwrócić się z poważniejszym apelem – o kontynowanie polityki jawności.  Pisaliśmy na Portalu w latach poprzednich o tym, czego brakuje na stronie gminnej, a więc:

·         Interpelacji (pełnej treści pytań i odpowiedzi) składanych przez radnych.

·         Składu Rady Miejskiej wszystkich kadencji.

·         Brakujących na BIP uchwał z niektórych sesji z pierwszych kadencji.

·         Protokołów z pierwszych kadencji Rady Miejskiej w Łapach.

·         Protokołów Zarządu Miasta i Gminy Łapy (pierwsze 3 kadencje).

·         Protokołów z posiedzeń komisji Rady Miejskiej.

Naturalnie, nie wszystkie samorządy decydują się na publikowanie protokołów komisji, uznając, że mają charakter bardzo roboczy, ale co do protokołów z sesji żadnych wątpliwości być nie może. W VI kadencji nie kontynuowano prac nad skanowaniem i wprowadzaniem do BIP dokumentów samorządu (Rady Miejskiej, Zarządu).  Dokonano czegoś znacznie gorszego: usunięto całą znakomitą stronę internetową stworzoną w V kadencji (jedną z najlepszych w Polsce w swej kategorii), a wprowadzono słabą i ubogą w informacje. Stąd do dziś brakuje bardzo wiele informacji wytworzonych i opublikowanych w V kadencji (w latach 2006-2010). Zostały usunięte na polecenia Burmistrza Wiktora Brzoski na początku VI kadencji, właśnie decyzją o zlikwidowaniu poprzedniej strony. Ta decyzja była nie tylko bezsensowna, ale małostkowa, niegodziwa i, zważywszy na zniszczenie efektów pracy bardzo wielu ludzi, barbarzyńska.

Ale naszemu Czytelnikowi załączamy ilustrację  ze strony za czasów Burmistrza W. Brzosko. Zabawne. Drobiazg, więc nie pisaliśmy o tym. Oto jak wyglądał wykaz radnych. [Screen z III 2013]. Nieznajomość alfabetu? Może, ale tak , aby radny R. Czepe był na końcu? No ale co tam. Ktoś musi być na końcu.


CZYTAJ TAKŻE:

2013-01-13. Burmistrz założycielem tego Portalu? http://portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/66,burmistrz-zalozycielem-tego-portalu.html

2013-12-21. Zakaz publikowania informacji o Portalu na stronie gminnej? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/129,zakaz-publikowania-informacji-o-portalu-na-stronie-gminnej.html

Dział w menu. MIASTO I GMINA ŁAPY http://www.portal.lapy.pl/strona/72,rada-miejska-.html