2015-07-31

Jak zachowuje się Gmina Łapy w sprawie powiatowego szpitala w Łapach? ANKIETA

Sprawa jest zbyt poważa, aby nie zadać tego pytania. Mamy na myśli jednak nie tylko władze, ale i inne podmioty. Skoro wszystkie ręce na pokład, to oceńmy, jak to jest na tym pokładzie w kwestii szpitala.
1

Pytamy wprost: „Jak zachowuje się Gmina Łapy w sprawie powiatowego szpitala w Łapach? Jak Łapy walczą o szpital? Co robią władze, ale i mieszkańcy?”. Każdymoże wyrazić swoją opinię. Trochę sprowokujemy: Czy nie jest tak, że walczy grupa radnych powiatowych (od początku aktywny cały opozycyjny Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości), grupa młodych ludzi, którzy zebrali 5,5 tys. podpisów i kto jeszcze, jak? Owszem, ktoś był obecny na spotkaniach, w ciągu 7 miesięcy kilka się odbyło, i dobrze, ale co z tych spotkań wynika? Ktoś wysyłał pisma, i dobrze, ale co z tych pism wynika? Jaki jest tego efekt? Przecież nie chodzi o pijar! Większość społeczeństwa jest zdezorientowana tym co się dzieje i zadaje sobie pytania, co naprawdę dzieje się ze szpitalem i kto naprawdę broni szpitala, jakie w ogóle są możliwości jego obrony, co można jeszcze zrobić, jakie są konkretnie warianty jego ratowania, ale i rozwoju? Pytamy i my o to wprost. Teraz, bo niewiele da ocena po fakcie, właśnie teraz trzeba powiedzieć, jak kto się zachowuje, co w tej sprawie robi. Oceńmy nie tylko władze, bo zaangażować się może każdy. Także ci, a może zwłaszcza ci, którzy będą konkurować politycznie, a więc i aspirować do zmiany tej władzy. Ich także trzeba będzie zapytać, a co oni zrobili. Zachęcamy do wypowiedzi, bo sprawa jest ogromnej wagi.

PS. Dziękujemy za przesyłane opinie do poprzedniej ankiety o Gminie. Zob. 2015-07-30. Ocena i program dla Gminy w tej kadencji i na przyszłe kadencje? http://portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/647,ocena-i-program-dla-gminy-w-tej-kadencji-i--przyszlych-ankieta.html