2014-11-28

Zginął w wypadku drogowym Henryk Misztalewski

Przed dwoma dniami zginął w wypadku samochodowym koło Ostródy Henryk Misztalewski, wieloletni pracownik Cukrowni ?Łapy?. Był Przewodniczącym Rady Pracowniczej.
1

Henryk Misztalewski miał 59 lat. Ukończył ZSM w Łapach. Studiował na białostockiej Filii Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Matematyczno-Przyrodniczy) oraz na Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniki Precyzyjnej). Od 1980 r. pracował jako automatyk w Cukrowni „Łapy”. Był kierownikiem Działu Automatyki. W 1990 r. został wybrany Przewodniczącym Rady Pracowniczej. Po odejściu z Cukrowni w 1993 r. założył własną działalność – Zakład Automatyki Przemysłowej ZAP Łapy Henryk Misztalewski. Ostatnio bez powodzenia kandydował z Komitetu Wyborczego Forum Samorządowe w wyborach do Rady Powiatu Białostockiego. Często jeździł po kraju w sprawie usług i zleceń. Zginął podczas takiego właśnie wyjazdu. Do tragicznego wypadku doszło w środę około godziny 4 nad ranem na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Dłużki między Olsztynem a Ostródą. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że z niewiadomych przyczyn na podwójnej ciągłej zjechał mercedesem na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z tirem. Przybyli na miejsce strażacy musieli rozcinać auto, aby wydobyć łapianina, jednak nie udało się uratować mu życia.

Wystawienie w Domu Pogrzebowym „Hades” przy ul. Matejki w Łapach. Pogrzeb w sobotę, 28.11.2014 r. Bliskim Zmarłego przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.

[Zachęcamy do opublikowania wspomnień o Zmarłym].


O tragicznym wypadku piszę Gazeta Olsztyńska http://olsztyn.wm.pl/64911-231902,Wypadek-w-Dluzkach-Zginal-kierowca-mercedesa,1635054.html   

 Cały tekst: Tragiczny wypadek na DK 16. Mercedes zderzył się w tirem, zginął kierowca - Olsztyn http://olsztyn.wm.pl/231902,Tragiczny-wypadek-na-DK-16-Mercedes-zderzyl-sie-w-tirem-zginal-kierowca.html#ixzz3KOmIGo2d