2015-05-13

Zdesperowany mieszkaniec Łap wybił młotkiem szyby w Urzędzie Miejskim

Dzisiaj zdesperowany mieszkaniec Łap wybił szyby w Urzędzie Miejskim, po czym oczekiwał na przybycie Policji. Był rozgoryczony, że nie uzyskał dalszej pomocy w MOPS.

Według relacji świadków chodzi o 36-letniego Zbigniewa S., który dzisiaj dwukrotnie rano był pod Urzędem. Zapowiedział napotkanej osobie, że gdy tylko zaprowadzi psa (którym od dawna się opiekował), to wróci tu, a wtedy na pewno go zamkną. Niedługo potem, już po otwarciu Urzędu, ponownie przyszedł i młotkiem wybił wszystkie szyby na wejściu. Nie uciekał. Usiadł na schodach i czekał na Policję. Był bardzo roztrzęsiony. Urzędnicy zadzwonili na policję. Po kilku minutach przyjechał samochód policyjny. Funkcjonariusze skuli mieszkańca kajdankami i zabrali na komisariat, a następnie trafił do aresztu policyjnego. Sprawca tłumaczył, że chodził do MOPS i nie uzyskał dalszej pomocy. Także był w Urzędzie i tam też niczego nie osiągnął. Przed laty leczył się psychiatrycznie. Znany jest z pracowitości, był uczynny. Chętnie podejmował różne zajęcia, aby zarobić choć parę groszy. Od dawna jest klientem MOPS.  

PS. Zdarzeniem zainteresowały się media.

Napisał dziś „Kurier Poranny”. dj, jul „Wandal z młotkiem zaatakował urząd gminy (zdjęcia)”  http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150513/REGION03/150519851. Urząd Miejski wstępnie straty oszacował na 10 tys. zł. Burmistrz Łap U. Jabłońska stwierdziła, że „nie ma obaw, że taka sytuacja się może znowu powtórzyć. Tym bardziej, że sprawca został zatrzymany przez policję”. Z kolei w Urzędzie mają być zamontowane szyby antywłamaniowe, a wejścia do urzędu ma pilnować ochrona.  

100_png.png 98_png.png 96_png.png 94_png.png 92_png.png 90_png.png 88_png.png 86_png.png