2015-02-24

Wrony zajęły plac Solidarności i nawet wszędzie go oznakowały. PS2

Otrzymujemy sygnały oburzonych Czytelników, że od miesięcy ławki w parku na placu NSZZ Solidarność są oznakowane przez wrony. Nie da się siedzieć, a wygląda to okropnie.
1

Pogoda sprzyja spacerom, ale w takim parku? A gdzie usiąść? Kilka lat temu, w poprzedniej kadencji, właśnie ze względu na wrony radni postulowali do Burmistrza W. Brzoski o podcięcie drzew na placu NSZZ „Solidarność” koło Domu Kultury. A właściwie zabiegają o to co kilka, kilkanaście lat, gałęzie zbytnio odrosną. Ale jest to rozwiązanie na krótko. Na początku wrony  opuszczają plac, ale wkrótce powracają. Tym razem ich powrót nastąpił już po kilku miesiącach. I jest jeszcze gorzej niż było, bo zagęszczenie wron na przyciętych drzewach powoduje to, co widać na zdjęciach.


PS [2015-02-27]. Podobno dzisiaj (tak ludzie mówią, czyli „Łapy mówią”) umyte zostały ławki w parku przed Domem Kultury (na placu „Solidarności”). A więc interwencja Mieszkańców (poprzez Portal Łapy) pomogła. Teraz Mieszkańcy debatują, kiedy ławki znów zostaną oznakowane przez wrony. Nie prezentujemy zdjęć, bo czyste ławki każdy już kiedyś widział. Ale jeśli ktoś podeśle, to wrzucimy tutaj. Jak szybko ławki znów zostaną zapaskudzone? I co dalej? 


PS2 [2015-03-04]. I stało się to, co zapowiadano. Po kilku dniach ławki są znów zbombardowane. Władze muszą znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu wron. 


CZYTAJ TAKŻE: 2014-07-08. Łapy czyli Wronowo? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/386,lapy--czyli-wronowo.html

10_png.png 12_png.png 14_png.png 16_png.png